Fráňa Schön - Z Orientu

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole Fráňa Schön, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1882-1976
Český malíř. V letech 1912-1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu. Často své obrazy signoval "Fráňa Šén".

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

10270. Z Orientu
Dražba ukončena:27.04.2017 21:45:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 300 Kč