Fráňa Schön - Řeka za městem

Olej na kartonu, 42x58 cm. Signováno vpravo dole Fráňa Schön. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1882-1976
Český malíř. V letech 1912-1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu. Často své obrazy signoval "Fráňa Šén".

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

19666. Řeka za městem
Dražba ukončena:25.04.2018 20:31:55
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:11 000 Kč