Fráňa Schön - Bánovce

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 42x51 cm. Signováno vpravo dole F. Shön. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1882-1976
Český malíř. V letech 1912-1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu. Často své obrazy signoval "Fráňa Šén".

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

29759. Bánovce
Dražba ukončena:28.03.2019 18:54:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 000 Kč