Emil Holárek - Píseň o zradě

Kresba, 25x16 cm. Signováno vpravo dole. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen, papír poškozen.

Nejdelší strana: 42 cm

o autorovi: 1867 – 1919
Grafik, malíř. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, dále šest let v Mnichově (zde silně ovlivněn německým symbolistou Maxem Klingerem) a jeden rok v Římě. Spolupracoval s M. Alešem a M. Švabinským na výzdobě zasedací síně Živnostenské banky v Praze. Proslul svými kreslenými a grafickými cykly (např. Reflexe z katechismu, Noc, Válka, Sen aj.).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč

96036. Píseň o zradě
Dražba ukončena:04.06.2023 20:44:54
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč