Olej na kartonu, 31x22 cm, signováno vlevo dole Spáčil Emil 48, rám.
1891, Hoděje u Vyškova
Student VUT v Brně. Malbě se učil soukromě u umělců A. Kalvody, J. Procházky a F. Naskeho. Věnoval se krajinomalbě. Inspiraci hledal zejména na Valašsku a v Beskydech.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.