Dušan Janoušek - Vesnice

Olej na plátně, 58x85 cm. Signováno vlevo dole D. Janoušek 62. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1928 – 1996
Malíř, grafik. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně u K. Langera a na Katedře výtvarné výchovy PedF UP v Olomouci. Soustavně se věnoval tvorbě exlibris, nejčastěji v dřevorytu, linorytu, leptu. Používal také techniku suché jehly, umocňující jeho kreslířskou dovednost. Publikoval odborné práce, o jeho vlastní tvorbě vycházely monografie jiných autorů. Je zastoupen svým dílem v Národní knihovně Praha, Národním muzeu Praha, MG Brno, GVU Ostrava, Moderní galerii Skopje, Kunstmuseum Frederikshaven a jinde.

22754. Vesnice
Dražba ukončena:27.09.2018 21:08:30
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč