Čeněk Kvíčala - Pohled do krajiny

Olej na kartonu, 50x67 cm, signováno vpravo dole Č. Kvíčala, nerámováno.

1890, Praha
Žák večerních kurzů na UMPRUM v Praze. Poté se učil v denní škole K. Reisnera. Dále se učil na AVU (prof. Roubalík, Bukovac a M. Švabinský). Stuijně vycestoval do Černé Hory, Dalmácie, Německa, Dánska, Itálie a také Francie. Malíř krajin, zátiší, ale nejvíce se věnuje tvorbě podobizen (např.: Josef Suk, Otokar Nejedlý,...). Vytvořil také mnoho portrétních litografií.

Pozn.: Malba poškozena.

3957. Pohled do krajiny
Dražba ukončena:30.03.2016 19:48:01
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 400 Kč