Božena Vejrychová - Solarová - Červené růže

Olej na plátně, 52x44 cm. Signováno vlevo dole B. Solarová-V. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1978
Malířka, ilustrátorka, pedagožka, návrhářka loutek. Studovala u J. Hlavína a v soukromé malířské škole R. Vejrycha, také v Paříži. Byla odbornou učitelkou měšťanské školy, věnovala se národopisným studiím, ilustracím pro časopisy, ve kterých odborně publikovala, inspirovala se lidovými hračkami a loutkami. Zabývala se designem keramiky, porcelánu a šperků, ve volném čase malovala. Vydávala umělecké časopisy a knihy. Vystavovala s Kruhem výtvarných umělkyň v Praze, Vídni a Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč

31091. Červené růže
Dražba ukončena:24.04.2019 22:15:21
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč