Nejdelší strana: 71 cm
Olej na plátně, 49x71 cm. Signováno vpravo dole B. von Francken. Rámováno.
Předkládaný obraz B. von Franckena představuje pohled na břehy přístavního města. Obrazu vládne téměř jednotný světlý kolorit s náznaky perleťového odstínu, který naznačuje odlesky světla na lehce rozvlněné vodní ploše. Do zlatého řezu v pravé části obrazové plochy malíř zasadil plující loď se zeleným trupem. Za ní je kompozice dělena ve dví pásem městské aglomerace s přístavem a patrnými siluetami stěžňů. Podání oblohy ladí s odstínem hladiny, na níž je rozeseto pár dalších plavidel. Úsporná umně řešená kompozice a zejména zmíněné barevné podání propůjčuje obrazu mírně lyrický ráz, jejž podporuje naznačený pohyb vody a oblaků na nebi, které ubíhají do dáli směrem k městu zahalenému oparem studené mlhy. Malíř se projevil jako velmi zdatný kolorista se schopností zprostředkovat jedinečnou atmosféru nábřeží tohoto severského přístavního města. Jedná se o práci nezanedbatelných kvalit s nespornou výtvarnou hodnotou.
Stav: Rám mírně poškozen Malba mírně poškozena.