Olej na kartonu, 45x85 cm. Signováno vpravo dole Gabánková 1967. Rámováno.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: 1924 – 2015
Grafička, malířka. Studovala na AVU v Praze. Věnovala se krajinomalbě a portrétní a figurální tvorbě (lidi v každodenním životě a v práci). V r. 1968 emigrovala s rodinou do Kanady, kde žila a vyučovala v soukromých kurzech výtvarného umění. Vystavovala v ČSR, v Kanadě a v USA.