Suchá jehla, 37x24 cm. Signováno vpravo dole tužkou Aleša Vaic. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Pasparta a list mírně poškozeny stářím. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 52 cm
o autorovi: 1920 – 2009
Kreslíř, grafik. Studoval malířství soukromě u svého otce, grafika a malíře Josefa Vaice. Věnoval se portrétní kresbě a malbě. Náměty jeho tvorby byly i pražské motivy, zátiší, divadelní a myslivecká tématika, exlibris. Vytvořil portréty vědců a hudebních skladatelů.