Měděná pozlacená mince pokračující ražby 100 koruny z dob vlády Františka Josefa I. 1848-1916 hrubá hmotnost mince 22,1 g, průměr 37 mm, hrana hladká s nápisem VIRIBVS VNITIS. Raženo pro výstavní účely 1/2 20. Století.