Olej na plátně, 45x40 cm, signováno vpravo dole Josef Schneiderka 1938, rám.
1899, Křivé u Valašského Meziříčí - 1945, Uherské Hradiště
Studia ve Vídni a v Praze na AVU (prof. Nechleba). Studijně procestoval Itálii, Holandsko, Jugoslavii a Španělsko. Věnoval se především portrétní tvorbě.
Pozn.: Rám mírně poškozen.