Bc. Zuzana Minářová - Klaun

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vpravo dole Z. Minářová. Nerámováno.

Nejdelší strana: 100 cm

o autorovi: Narodila se 16. února 1987 v Karlových Varech. Maluje od útlého mládí, naplno se však začala malování věnovat po dokončení studia na VŠPP v roce 2018.
Tematicky se věnovala portrétům, zvířatům a figurální realistické kresbě tužkou a malbě olejem. Vznikají tak barevná i černobílá díla. Postupně zapojila do své tvorby také techniku malby olejem na plátno. Vznikají tak barevná i černobílá díla. Od roku 2023 do kresby tužkou zapojila uhel a začala také kreslit na velké formáty papíru. V roce 2024 vzniká téma s motivem robotů. Robotům s názvem Android přidává lidské a zvířecí vlastnosti. Vznikají tak různé mutace, které jsou pravděpodobně tématem budoucnosti. V roce 2024 začala spolupracovat s galerií Toga s.r.o. Také podpořila namalováním obrazu do aukce neziskovou organizaci Bejače pro podporu nemocných dětí v nemocnicích. Dále přispěla svým obrazem Android Woman vybrané nadace při události Charity golf party pro Golf Resort Karlovy Vary. Aukci moderoval Marek Eben. Za velký úspěch bere i novou spolupráci s obrazyvaukci.cz, kde probíhají online aukce obrazů. Zuzana také poskytla rozhovory do rádia Blaník, pro grafickekresleni.cz, noviny iDNES a noviny Mladá fronta dnes. Účinkovala v pořadu Snídaně s Novou, kam byla pozvána jako host s ukázkou techniky uhlem a svých obrazů. Vystavuje v ČR a příští rok plánuje výstavy v zahraničí.

vydraženo velký formát doporučujeme
151142. Klaun
Dražba ukončena:11.12.2025 20:20:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč