Oldřich Blažíček - Žně

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 33x52 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček 37. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1887 – 1953
Malíř, vyučen malířem pokojů, získal stipendium a studoval na UMPRUM v Praze, později ve speciálce prof. Schwaigera na pražské AVU. Do povědomí veřejnosti pronikl svými obrazy chrámových interiérů (benátský chrám sv. Marka, svatovítský chrám), jeho doménou však byla krajina, zvláště krajina Horácka. Stal se profesorem kreslení a malby na ČVUT v Praze. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno a v mnoha dalších.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

vydraženo
26983. Žně
Dražba ukončena:30.01.2019 18:05:45
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:45 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
45 000 Kč limit (30.01.2019 18:00:45) 4911
44 000 Kč 28.01.2019 19:01:28 2559
43 000 Kč 27.01.2019 15:23:56 4876
42 000 Kč 01.01.2019 15:43:28 741
41 000 Kč 29.12.2018 23:49:30 2734
40 000 Kč 27.12.2018 13:21:53 1534
39 000 Kč limit (23.12.2018 10:36:55) 4555
38 000 Kč 23.12.2018 10:36:56 4556
37 000 Kč limit (21.12.2018 18:50:17) 4555
36 000 Kč 21.12.2018 10:48:18 4556
35 000 Kč 17.12.2018 16:50:22 4555
34 000 Kč 16.12.2018 19:16:36 741
33 000 Kč limit (16.12.2018 19:16:31) 2216
32 000 Kč 16.12.2018 19:16:32 741
31 000 Kč limit (14.12.2018 18:02:14) 2216
30 000 Kč 14.12.2018 18:02:15 4556
29 000 Kč limit (14.12.2018 18:02:07) 2216
28 000 Kč 14.12.2018 18:02:08 4556
27 000 Kč limit (14.12.2018 18:02:01) 2216
26 000 Kč 14.12.2018 18:02:02 4556
25 000 Kč limit (14.12.2018 18:01:52) 2216
24 000 Kč 14.12.2018 18:01:53 4556
23 000 Kč 14.12.2018 4:23:51 2216
22 000 Kč 13.12.2018 23:47:26 4556
21 000 Kč limit (13.12.2018 23:47:18) 741
21 000 Kč 13.12.2018 23:47:19 4556
20 000 Kč limit (13.12.2018 23:47:10) 741
19 000 Kč 13.12.2018 23:47:11 4556
18 000 Kč limit (13.12.2018 23:47:02) 741
17 000 Kč 13.12.2018 23:47:03 4556
16 000 Kč limit (13.12.2018 23:46:56) 741
15 000 Kč 13.12.2018 23:46:57 4556
14 000 Kč limit (13.12.2018 22:50:35) 741
13 000 Kč limit (13.12.2018 22:50:21) 2216
12 000 Kč limit (13.12.2018 22:50:20) 741
4 600 Kč limit (13.12.2018 22:50:07) 2216
4 500 Kč limit (13.12.2018 22:50:06) 741
2 900 Kč limit (13.12.2018 22:49:48) 2216
2 800 Kč 13.12.2018 22:49:49 741
2 700 Kč limit (13.12.2018 22:49:42) 2216
2 600 Kč 13.12.2018 22:49:43 741
2 500 Kč 13.12.2018 18:35:19 2216
2 400 Kč 13.12.2018 2:47:02 2352
2 300 Kč 13.12.2018 0:20:01 505
2 200 Kč 13.12.2018 0:11:53 817
2 100 Kč 12.12.2018 22:56:21 849
2 000 Kč 12.12.2018 22:53:14 2216