Zdenka Rusová - Noční portrét

Olej na plátně, 45x36 cm Nesignováno. Nerámováno.

Pozn.: Současný majitel získal dílo v 70. letech z ateliéru autorky.

o autorovi: 1939
Narodila se v Praze. Studovala UMPRUM u prof. Strnadela a u prof. Sonderborga na Staatliche Kunstakademie ve Stuttgartu. V sedmdesátých letech odešla do Norska, kde se r. 1987 stala rektorkou Akademie v Oslu. U nás jsou její díla ve sbírkách AJG v Hluboké nad Vltavou, v Norsku je zastoupena v četných veřejných i soukromých sbírkách. Její díla se na českém aukčním trhu vyskytují zcela ojediněle, a to hlavně z důvodu, že jich na našem území zůstalo jen velmi málo. V zahraničí je vysoce ceněna.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

top
77404. Noční portrét
Zbývá:3 dnů, 17 hodin
Konec dražby:26.05.2022 21:22:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 000 Kč