Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vlevo dole Z. Braunerová. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 118 cm
Jemně laděná krajinomalba s motivem poklidné říční nivy, kde v popředí na travnatém břehu odpočívá a popásá se hejno bílých hus. Braunerová zde s typickou citlivostí zachycuje každodenní venkovskou scenérii – klid hladiny, nízký horizont a rozptýlené světlo pod zataženou oblohou. Malba je vedena volnějším, kultivovaným štětcem; zelené valéry břehu a keřů jsou oživeny drobnými barevnými doteky, zatímco vodní plocha se zrcadlí v tlumených šedavých tónech.
Kompozice působí vyváženě a intimně: drobný žánrový motiv hus dodává obrazu živost, aniž by narušil celkovou meditativní atmosféru. Přitažlivá ukázka české moderní krajinomalby, vhodná do interiéru jako klidný, „tichý“ obraz
o autorovi: 1858 - 1934
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 650 000 Kč