Zdenka Braunerová - Maltézské náměstí v Praze

Lept, signováno vlevo dole Z. Braunerová, volný list.

1858, Praha - 1934, Praha
Malířskému umění se učila u Soběslava Pinkase a Antonína Chittusiho. Poté se učila v Paříži (prof. Courtois), kde její tvorbu výrazně zasáhla malba fracouzských krajinářských mistrů (Rousseau, Millet,...). Po návratu do vlasti tvoří mnoho obrazů Prahy a pražských zákoutí. Kromě olejomaleb, akvarelů a kreseb se výrazně zaměřuje na lepty. Studijně vycestovala do Anglie i Itálie. Studovala lidové umění, které často vyobrazovala ve svých dílech. Hojně vystavovala u nás a také ve Francii, která se stala jejím druhým kulturním domovem.

Pozn.: Na okraji papír lehce poškozen.

2438. Maltézské náměstí v Praze
Dražba ukončena:28.05.2015 20:05:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč