Zdeněk Balaš - Podzim

Tempera na desce, 38x72 cm. Signováno vpravo dole Balaš 48. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 87 cm

o autorovi: 1904 – 1997
Malíř. Studoval architekturu na ČVUT, poté na UMPRUM v Praze u A. Hofbauera, současně profesuru kreslení na technice a PF UK v Praze. Řadu let působil mimo Prahu, pak se stal profesorem na Státní grafické škole v Praze. Námětem jeho obrazů byly vedle krajin předměstské zahrádky, vagónové kolonie, poutě, maringotky. Byl členem UB, kde měl v r. 1942 soubornou výstavu.

91939. Podzim
Dražba ukončena:12.03.2023 20:50:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč