Olej na sololitu, 120x100 cm. Signováno vpravo dole Z. Zálešák 2011. Olištováno.
Nejdelší strana: 123 cm
o autorovi: 1936
Malíř, grafik, fotograf. Studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu, na Škole bytové kultury v Praze a na VŠUP v Praze u J. Nováka. V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozice s ženskými akty. Kromě volné grafiky se zabývá i užitou grafikou, plakátovou tvorbou, pracemi pro architekturu a výstavnictví (doma i v zahraničí. Je členem Tvůrčí skupiny Plakát. Fotografickými pracemi zasahuje do volné i užité fotografie. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách MG v Brně, Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci a jinde.