Zdeněk Strouhal

69652. V ateliéru

popis: Olej na plátně, 34x42 cm. Signováno vpravo dole. Rámováno.

o autorovi: 1939
Malíř, grafik, keramik. Studoval užitou a dekorativní malbu v architektuře a propagaci u V. Hrocha a K. Hofmana na SUPŠ v Uherském Hradišti, na AVU v Praze krajinomalbu a figurální malbu u prof. Jiroudka. Na stipendium studoval v Belgii a Francii. Věnuje se kresbě, zabývá se krajinomalbou inspirovanou jižní Moravou, realizuje práce v architektuře, vytváří keramické kachle a figurální objekty. Je členem SVU Mánes a Sdružení pražských výtvarníků. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze a jinde.

dražba ukončena: 28.11.2021 20:53:27

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 000 Kč