Olej na plátně, 28x33 cm, signováno vlevo dole Sigmund, rám pasparta. 1924, Praha Syn malíře Karla Jana Sigmunda. Maloval v Heřmanově Městci, který v Praze v lednu 1946 vystavoval se „Skupinou 5".