Zdeněk Rykr - Žena s kožešinou

Litografie, 15,5x10 cm, signováno vpravo dole.

o autorovi: 1900-1940
Narodil se v Chotěboři. V malířství byl samoukem, vystudoval dějiny umění a archeologii. Byl ovlivněn francouzskou moderní malbou. Věnoval se propagační grafice. Dodnes se používají jeho návrhy na čokoládovou tyčinku KOFILA. Pro tuto čokoládovnu vytvořil i vlastní logo – modrá hvězda Orion. Tvořil ale i pro jiné firmy jako např. Baťa, Čedok, Káva Kulík.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.

7520. Žena s kožešinou
Dražba ukončena:15.02.2017 19:59:00
Vyvolávací cena:100 Kč
vydraženo za:300 Kč