Zdeněk Rykr - Z jihu

Nejdelší strana: 57 cm

Olej na kartonu, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Rykr. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1900-1940
Narodil se v Chotěboři. V malířství byl samoukem, vystudoval dějiny umění a archeologii. Byl ovlivněn francouzskou moderní malbou. Věnoval se propagační grafice. Dodnes se používají jeho návrhy na čokoládovou tyčinku KOFILA. Pro tuto čokoládovnu vytvořil i vlastní logo – modrá hvězda Orion. Tvořil ale i pro jiné firmy jako např. Baťa, Čedok, Káva Kulík.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
101357. Z jihu
Dražba ukončena:27.09.2023 20:54:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:36 000 Kč