Zdeněk Miler - Krtek a ptáčata a medvěd

Nejdelší strana: 33 cm

Kombinovaná technika na ultrafánu, 29x20 cm. Nesignováno. Rám, plexisklo.

Pozn.: Rám a sklo mírně poškozeno.

o autorovi: 1921 - 2011
Narodil se v Kladně. Svoji uměleckou činnost začal ve zlínských filmových atelierech a v roce 1945 začal pracovat v barrandovském studiu Bratři v triku, pod vedením Jiřího Trnky. Logo studia, tři kudrnatí malí kluci v námořnických tričkách, je jeho dílem. Nejvíce proslul animovaným seriálem o Krtkovi. Věnoval se také ilustracím dětských knih.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč

Zdeněk Miler
152375. Krtek a ptáčata a medvěd
Zbývá:16 dnů, 9 hodin
Konec dražby:28.01.2026 20:24:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 300 Kč