Zdeněk Mézl - Konvolut 2 dřevorytů

2x dřevoryt, 49x37 cm a 45x32 cm. 1x signováno Zdeněk Mézl. Volné listy.

Pozn.: Jeden list v krajích mírně poškozen.

o autorovi: 1934 – 2016
Malíř, grafik, ilustrátor, keramik. Studoval u prof. Podrážky na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, grafiku na AVU u profesorů Pukla a Silovského a u prof. Tomova na AVU v Sofii. Věnoval se malbě, grafice a ilustraci knih převážně s historickými náměty. Vytvořil též mnoho exlibris. Pro jeho grafiky a ilustrace je charakteristický osobitý humor. Vystavoval doma i v zahraničí, dostalo se mu mnoha ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 47 000 Kč

98938. Konvolut 2 dřevorytů
Dražba ukončena:16.07.2023 21:02:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 400 Kč