Zdeněk Mézl - Jsou věci mezi nebem a zemí

Dřevoryt, 50x35 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Zdeněk Mézl. Volný list.

Stav: Papír v rohu mírně poškozen.

Pozn.: Původní autorský ruční tisk s věnováním panu Jelínkovi.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1934 – 2016
Malíř, grafik, ilustrátor, keramik. Studoval u prof. Podrážky na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, grafiku na AVU u profesorů Pukla a Silovského a u prof. Tomova na AVU v Sofii. Věnoval se malbě, grafice a ilustraci knih převážně s historickými náměty. Vytvořil též mnoho exlibris. Pro jeho grafiky a ilustrace je charakteristický osobitý humor. Vystavoval doma i v zahraničí, dostalo se mu mnoha ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 47 000 Kč

98715. Jsou věci mezi nebem a zemí
Dražba ukončena:09.07.2023 20:46:10
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 500 Kč