Kombinovaná technika na fotodesce, 85x60 cm. Signováno vpravo dole Z. Hajný. Rámováno.
Nejdelší strana: 102 cm
o autorovi: 1942 – 2014
Malíř, autodidakt. Studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze obor psychologie. Do r. 1983 přednášel psychologii a estetiku, pak ve svobodném povolání. Kromě malířství se zabýval psychologickou problematikou tvořivosti a transpersonálních jevů v umění. V r. 1994 otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Patří mezi představitele imaginativního proudu v českém malířství. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách UVM Vsetín, ČT Praha a v několika zahraničních galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč