Olej na plátně, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Červinka. Rámováno.
Nejdelší strana: 53 cm
Na této reprezentativní práci dnes již velikána domácí výtvarné scény Zdeňka Červinky se objevují typické znaky tvorby tohoto originálního umělce. I na tomto poetickém díle Červinka vychází z realistické figurativní tvorby, do níž však promítá vlastní obsahové sdělení. Kompozici v tomto případě dominuje výrazná oblouková křivka hladiny jezera, na jehož břeh malíř zasadil dva hudebníky. Využití motivů hudby je pro Červinku příznačné, stejně jako zdůraznění poetické výrazovosti přírodního kontextu. Předložená malba tak diváka přímo vybízí k ponoru do atmosféry, která z díla vyzařuje. S obsahovým pojetím obrazu je těsně propojena také paleta tmavých přírodních odstínů, na nichž figury hudebníků o to více vynikají. Významovou složku pak autor podpořil vysoce kultivovanou technikou malby. I zde Zdeněk Červinka prokazuje svoji schopnost zprostředkovat melodicky interpretovanou krajinu s hudebním podtónem v jemném ryze malířském zpracování. Dílo zastupuje vysoce hodnotný příklad autorova díla.
o autorovi: 1928-2016
Narodil se v Uherském Hradišti. Studoval na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Používal umělecké jméno Targus.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč.