Zdeněk Burian - Konvolut 4 plakátů

Ofset, 62x95 cm. Všechny signovány v tisku Zdeněk Burian. Vydalo Státní nakladatelství učebnic Komenium. 2 z plakátů jsou podlepeny kartonem. 50. léta 20. stol.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1905 - 1981
Narodil se v Kopřivnici. Ve 14 letech byl přijat coby mimořádný studující na AVU k prof. Obrovskému. Po 2 letech akademii opustil a začal se věnovat ilustrátorství. Proslul ilustracemi dobrodružných příběhů v knižním i časopiseckém vydání, velmi známé jsou ilustrace knih Eduarda Štorcha s tematikou pravěku. Věhlas získal také svými paleontologickými rekonstrukcemi společně s profesorem Josefem Augustou. Pod vedením docenta Josefa Augusty namaloval na 260 obrazových rekonstrukcí malovaných technikou oleje a více než 100 obrazů vytvořených jinými malířskými technikami. Vytvořil mimo jiné také „školní obrazy“ s náměty z pravěku. Mezinárodního uznání se Zdeňku Burianovi dostalo především za rekonstrukce vymřelých zvířat a rostlin, kterým se věnoval ve spolupráci s předními odborníky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 500 000 Kč

73764. Konvolut 4 plakátů
Dražba ukončena:17.03.2022 23:01:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč