Olej na plátně, 43x34 cm, signováno vpravo dole Z. Hajný 80, rám.
1942, Vsetín
Žák VŠZ v Brně (1964), poté studia na FF UK v Praze, obor psychologie (1975). Přednášel psychologii a estetiku a tato témata se odrážela i v jeho tvorbě. Mimo psychologii zkoumá i transpersonální jevy v umění. S Robertem Fulghumem otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Je představitelem imaginativního proudu. Do svých děl později asamblážoval skleněné úlomky a polodrahokamy. Zůčastnil se desítek samostatných a kolektivních výstav doma i v zahraničí.
Pozn.: Rám poškozen. Získáno přímo od autora