Zbyšek Sion - Konvolut 5 kreseb

Kresby, od 14x10 cm do 16x10 cm. Signovány. Datovány. Volné listy.

o autorovi: 1938
Malíř, grafik. Studoval na brněnské Vyšší škole uměleckých řemesel u J. Braunera a O. Zeminy, dále na AVU v Praze u J. Vodrážky, J. Horníka a K. Součka. Velký vliv na něj měli jeho současníci kolem připravované skupiny Konfrontace. Patří mezi představitele české strukturální abstrakce a imaginativní a iluzivní malby. Po r. 1989 byl jmenován docentem v ateliéru malby na AVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve všech významných českých galeriích, také v Německu a v Itálii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 700 000 Kč

128251. Konvolut 5 kreseb
Dražba ukončena:10.11.2024 20:25:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč