Josef Štolovský - Jabloně

Olej na kartonu, 36x42 cm, signováno vlevo dole Štolovský, rám, zaskleno.

1879, Rychnov nad Kněžnou - 1936, Praha
Student AVU (1899-1904; prof. Ottenfeld). Poté dva roky studoval v Mnichově (prof. C. Marr). Zabýval se studiem barev, kterému se učil u chemika A.W. Keima. Studijně vycestoval do Bosny, Hercegoviny, Dalmacie, Srbska, Rumunska a Uher. Na svých cestách načerpal mnoho motivů ke svým obrazům. Od roku 1909 si sám vyrábí barvy pro svá díla. Věnuje se krajinomalbě ale ztvárňuje i obrazy ze sociálního života našeho lidu. Často maluje i tovární architekturu, stroje, pece,... Náměty čerpá i v prostředí Orlických hor, Šumavy, Středohoří a Žatecka.

5406. Jabloně
Dražba ukončena:28.09.2016 21:21:33
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:8 000 Kč