Olej na plátně, 25x53 cm. Signováno vpravo dole Novotný. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 65 cm
o autorovi: 1950
Malíř. Studoval na Střední průmyslové škole stavební a na AVU Praha u F. Jiroudka. Věnuje se malířské tvorbě, postupně přešel od poetického civilismu k vitálnímu lyrismu. Náměty čerpá v prostředí pražských periferií, vedle krajinomalby se zabývá i zátiším. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Ministerstva kultury ČR a ve španělských a italských galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.