Olej na dřevě, 31x23 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 44 cm
Olejomalba od západoevropského malíře 18.-19. století zobrazuje alchymistu, který se nachází v jeskyni a je obklopen tvory, kteří zaplňují obrazový prostor. Barevnou kompozici určují teplé odstíny okru, které jsou osvětleny světlem pronikajícím do jeskyně na levé straně kompozice. Jedná se o jednoznačně kvalitní umělecké dílo, jehož hodnota zcela jistě značně stoupne po určení autorovy identity.