Olej na plátně, 25x20 cm, nesignováno, rám. 1937, Závažná Poruba Autodidakt. Ztvárňuje zejména civilizační tématiku současnosti. Několikrát vystavoval také v USA. Pozn.: Rám mírně poškozen.