Olej na kartonu, 18x25 cm, signováno vlevo dole Jambor Jos. 1936, rám, zaskleno.
1887, Pohledec - 1964, Tišnov
Žák pražšké akademie (1914-1920; prof. Švabinský). Věnoval se malbě a grafice. Procestoval Jugoslávii, Itálii, Německo i Holandsko. Obrazy s tématikou měst, ve kterých v zahraničí pobýval pravidelně vystavoval.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.