Olej na plátně, 67x76 cm, signováno vzadu F. Foltýn Brno 1940, rám.
1891, Stachy na Šumavě - 1976, Brno
Student UMPRUM v Praze (1913-1914; prof. Dítě). Poté studia v Paříži po světové válce na Académie Julien a v Académie Grande - Chaumiére. Ve Francii pobýval 10 let a roku 1934 se vrátil zpět do Československa. Bojoval v první světové válce a po ní se dostal na Slovensko. V době působení v Československu se pokoušel o realistické vyjádření krajiny. Námětem jeho obrazů jsou krajiny, zátiší, sociální a lidová témata. Vystavoval u nás a v Paříži.
Pozn.: Přiložen posudek PhDr. Jaromíra Zeminy.