Oldřich Blažíček - Portrét Lady Richterové

Olej na plátně, 88x51 cm, signováno vpravo dole O. Blažíček, rám.

1887, Slavkovice - 1953, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1905-1909; prof. Dítě a Mašek). Později přešel na AVU, kde až do roku 1912 studoval u prof. H. Schwaigera. Studijně vycestoval do Dalmácie a sev. Itálie. Zabýval se tématikou architektonických motivů. Zejména interiéry kostelů byly často motivem jeho děl. Vytvořil díla s interiéry známých chrámů a katedrál u nás i v zahraničí (katedrála sv. Víta, Santa Maria del Popolo v Římě,...). Maluje i pražská zákoutí. V krajinomalbě se nejvíce inspiroval oblastmi Novoměstska a Valašska. Valašsko se stalo námětem velké řady jeho genrů. Tvoří obrazy znázorňující tradice kraje a typická zaměstnání tehdejší doby (písmáci, harmonikáři,...). V portrétové malbě vyobrazil mnoho známých i neznámých tváří. Často maloval i svou matku. Motivem jeho zátiší byly květiny, v jejichž vyobrazení uplatňoval svůj kolorismus.

Pozn.: Malba bodově poškozena. Malba odborně vyčištěna. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2835. Portrét Lady Richterové
Dražba ukončena:01.10.2015 19:11:00
Vyvolávací cena:8 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč