Olej na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole Hlavsa, rám.
1889, Německá Rybná - 1936, Praha
Žák AVU v Mnichově (1910-1913; prof. Halm a Herterich). Poté AVU v Praze (1914; prof. Ženíšek) a později znovu (1920-1923; prof. Hynais). Studijně vycestoval do Itálie a Paříže. Běhěm první světové války byl zajat v Rusku. Po návratu do vlasti roku 1920 tvoří množství krajin a genrů z Orlických hor.
Pozn.: Odborně vyčištěno. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.