Oldřich Oplt - V ateliéru

Olej na plátně, 100x80 cm, signováno vlevo dole Oplt 80, olištováno.

1919, Stružice u Lomnice nad Popelkou - 2001
Student Školy umění ve Zlíně (1941-1944), poté studia na AVU (1945-1950, prof. K. Minář, V. Rada a V. Pukl). Malíř, grafik a ilustrátor. Ve své tvorbě se věnoval sprotovním motivům, krajinářství (Podkrkonoší a Český ráj) a malbě zátiší z prostředí ateliérů. Vystavoval zejména v Praze.

2827. V ateliéru
Dražba ukončena:01.10.2015 19:17:18
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč