Olej na plátně, 40x52 cm, signováno vpravo dole B. Dvořák, rám.
1867, Praha - 1951, Levínská Olešnice
Žák AVU (1889-1897; prof. Julius Mařák). Věnoval se pečlivé studii památných míst v Čechách na jejichž základě roku 1898 vytvořil devět definitivních obrazů. Poté se věnoval krajinomalbě v oblastech Podkrkonoší, Železných hor a Voticka. Několik svých obrazů namaloval také ve Stříteži a Kameničkách. Tvořil i na mnoha dalších místech v Čechách, ale nejvíce ho zaujalo Podkrkonoší, do kterého se během svého života neustále vracel. V odborných kruzích mykologických je výrazně ceněn díky vyobrazení více jak 800 hub ze všech koutů Čech. Vystavoval hojně především na našem území
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.