Olej na kartonu, 74x54 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Vzadu autorský a galerijíní štítek. Dílo bylo zakoupeno z německé sbírky v Kolíně nad Rýnem.
o autorovi: 1866-1962
Sochař, malíř, režisér, tvůrce průmyslového designu. Studia na uměleckých akademiích v Drážďanech, Berlíně, a poté v Mnichově. Ve vzdělávání pokračoval v San Francisku, New Yorku a Lipsku. Po návratu z USA pracoval v Berlíně jako výtvarný kritik, redaktor a divadelní režisér. Od roku 1913 režíroval filmy.
V roce 1918 vystavoval poprvé své sochy na 61. výstavě galerie „Der Sturm“. Ve 20. letech 20. století Wauer pracoval pro Bauhaus v režii Waltera Gropia. V roce 1924 založil Mezinárodní asociaci „expresionistů, kubistů, futuristů a konstruktivistů“ Během Třetí říše bylo Wauerovo dílo prohlášeno za ZVRHLÉ UMĚNÍ a bylo ničeno a konfiskováno, převážně ve státních institucí a muzeích.
Nejvyšší dosažená cena za obraz včetně provize 125000 euro v aukční síni Ketterer Kunst Munich (2018) a za sochu 86500£ v aukční síni Christie's Londýn (2008).