Willi Nowak - Zátiší s kyticemi

Nejdelší strana: 50 cm

Olej na kartonu, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Willi Nowak. Rám, sklo.
Willi Nowak patří k předním osobnostem české umělecké scény první poloviny 20. století. Studoval na Akademii výtvarných umění, stýkal se s Emilem Fillou, stal se jedním z členů skupiny Osma silně ovlivněné expresionistickou estetikou. Předložené dílo Zátiší s kyticemi představuje nanejvýš pozoruhodného zástupce Nowakovy tvorby, na němž se plně projevila autorova mistrná schopnost volně transformovat viděnou skutečnost nezaměnitelným autorským přednesem. Na podložku malíř lokálně kladl hutné taky štětce v bezprostředním malířském gestu. Akcentována je světlá barevnost s částečně ponechaným podkladem. Kytice ve vázách jsou bravurně naznačeny rychlou malířskou zkratkou. Obraz působí nesmírně živě a bohatě, přestože se malíř vyjadřoval redukovanými výtvarnými prostředky. Jedná se práci známé malířské osobnosti se zcela nezaměnitelným autorským stylem. Koupě díla představuje jedinečnou investiční příležitost.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1886, Mníšek pod Brdy - 1977, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
74403. Zátiší s kyticemi
Dražba ukončena:31.03.2022 20:24:16
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:35 000 Kč