Willi Nowak - Dívky u stolu

Olej na plátně, 50x67 cm. Nesignováno. Rámováno.

Willi Nowak se řadí k jedněm z nejuznávanějších zástupců české umělecké scény první poloviny 20. století. Stal se členem skupiny Osma, později působil jako profesor na pražské Akademii. Výjev s dívkami usazenými za stolem v přírodě se přimyká k té poloze jeho tvorby, v níž se projevovala blízkost k impresionismu a fauvismu, a vyniká tudíž zvláště výrazným malířským přednesem. Dvojici ženských postav en face malíř zachytil pomocí hutných širokých tahů. Příznačnou techniku a živý kolorit podtrhuje také kontrastní osvětlení. Suverénní volnost malířského rukopisu je zejména viditelná na skvěle vyjádřeném vzoru oděvu dívky napravo. Díla Williho Nowaka, který ve své tvorbě rozvinul zcela osobitý styl, jsou vysoko hodnocena u odborné i širší veřejnosti. V České republice jsou zastoupena v mnoha prestižních sbírkách, včetně Národní galerie. Koupě díla představuje jedinečnou investiční příležitost.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1886, Mníšek pod Brdy - 1977, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
72779. Dívky u stolu
Dražba ukončena:23.02.2022 20:42:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč