Willi Nowak

67308. Dívka s pejskem

popis: Akvarel, 47x36 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

o autorovi: 1886, Mníšek pod Brdy - 1977, Praha
Český malíř a grafik, studoval na Akademii výtvarných umění v ateliéru Franze Thieleho. Byl členem Spolku výtvarných umění Mánes, Prager Secession, účastnil se obou výstav. Byl členem umělecké skupiny Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu. V letech 1929 - 1937 působil jako profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Nowakova tvorba bývá tradičně spojována s expresionismem, byla ale výrazně ovlivněna především impresionismem. Je pro něj charakteristická senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy a krajiny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320.000 Kč

dražba ukončena: 28.10.2021 20:44:53

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 4 800 Kč