Litografie, 28x34 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.
Pozn.: Nová adjustace.
1886 Mníšek pod Brdy,1977 Praha
Studium u Ferdinanda Engelmüllera, Akademie výtvarných umění v Praze (profesor František Thiele ). Zpočátku expresionismus, senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy, krajiny. Člen SVU Mánes, člen Osmy, účastnil se obou výstav Osmy v letech 1907 a 1908.