Olej na překližce, 57x71 cm. Signováno vlevo dole. Na rámu štítek. Rámováno.
Nejdelší strana: 90 cm
Dílo Willema Jodocuse Engelbertse zobrazuje zimní vesnickou scénu provedenou pomocí citlivého rukopisu s velkou dávkou empatie. Zatažená obloha zabírá skoro celou horní polovinu obrazu, na jejímž pozadí se větví bezlisté koruny stromů lemující zamrzlý potok vinoucí se od popředí kompozice do hloubky výjevu mezi zasněženými domy. Nedílnou součastí výjevu je figurální stafáž věnující se zimním radovánkám, kdy bruslaři se volně pohybují na ledě a v prvním plánu konverzuje dvojice postav. Divákovu pozornost přitahuje hluboká barevnost se smaragdovým tónem vodní hladiny, kterou jemně prosvětlují sněhové závěje s dovršujícími stříbrnými valéry nebe. Díla této tematiky provedená v takto vysoké kvalitě jsou stabilně žádána a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem.