Olej na plátně, 90x107 cm. Signováno vpravo dole Zlámal. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Obraz V pivovaru od Wilhelma Zlamala, uznávaného šternberského malíře německého původu, žáka Maxe Švabinského a mnichovské Akademie, se počítá mezi práce, v nichž autor došel k abstrakci. Pozoruhodná útržkovitá kompozice svědčí o specifických možnostech vnímání skutečnosti, k jehož vyjádření již malíř neměl zapotřebí zobrazivou složku. Geometrizující tvary, které se vynořují na neutrálním pozadí, případně na něm levitují, originálním způsobem evokují poetiku výrobního prostoru. Kultivovanému dojmu z malby přispívají uměřené pastelové barvy. Obraz je zářným dokladem svébytného uměleckého projevu, v němž se vyzrálý tvůrce odpoutal od přímého zobrazení pozorovaného. Koupi díla lze vzhledem k jeho kvalitám jen doporučit.
o autorovi: 1915 - 1995
Český malíř německé národnosti. V letech 1934 - 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Maxe Švabinského. Poté studoval ještě na Akademii výtvarných umění v Mnichově u Hermanna Kaspera. Wilhelm Zlamal se specializoval na krajinářství a portréty. Ve své tvorbě byl silně inspirován německým malířstvím. Jeho významným počinem je sgrafitová výzdoba vstupní haly hlavního nádraží ve městě Olomouc.