Wilhelm Zlámal

60841. Na pláži - VELKÝ FORMÁT

popis: Tempera na plátně, 50x100 cm. Signováno vlevo dole W. Zlámal. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1915 - 1995
Byl český malíř německé národnosti. V letech 1934 - 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Maxe Švabinského. Poté studoval ještě na Akademii výtvarných umění v Mnichově u Hermanna Kaspera. Wilhelm Zlamal se specializoval na krajinářství a portréty. Ve své tvorbě byl silně inspirován německým malířstvím. Jeho významným počinem je sgrafitová výzdoba vstupní haly hlavního nádraží ve městě Olomouc.

dražba ukončena: 30.06.2021 21:55:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 000 Kč